PLİSSE PERDE SİSTEMLERİ

Plise Perde
Plise Perde Perdecilik sektörünün teknolojik gelişmelere paralel olarak sürekli bir ilerleme göstermesinin sonucunda tüm mekanlarda kullanılabilecek yeni nesil perde sistemleri geliştirerek müşterilerimizin konforunu sağlamayı hedefliyoruz. Klasik perde kumaşlarından farklı olarak güneş ışınlarını filtrelemek, mekanlarda ısı dengesini sağlamak gibi işlevleri olan teknik kumaşlardan yapılan modern perde modellerinin kullanımı giderek daha yaygın hale geliyor. İple kontrol edilenlerinin yanında motorlu alternatifleri de olan plise perde modelleri özellikle modern tarzda dekore edilmiş mekanlara çok iyi uyum sağlıyor.
Özellikleri
Plise perde sistemlerinin katlanır cam balkonlar, geometrik pencereler PVC pencere ve kapılar için çözüm odaklı olduğunu söylersek yanılmış olmayız. Aynı zaman da sürekli olarak ulaşılması zor noktalar için de başarılı çözümler geliştirmiştir. Yarı geçirgen yapısı sayesinde aydınlık ortamlar yaratır.  
 
Katlanır cam balkon sistemlerinde, PVC pencere ve kapılarda, Winter Garden(Kış Bahçesi) Sistemlerde, yat, tekne, tavan perdeleri, çatı perdesi, eğimli ve geometrik pencereler vs. uygulamalarda kullanılmaktadır. Motorlu ve kumandalı sistemlerinde çok rahatlıkla uygulandığı modeller arasındadır.  
 
 Yıkanabilen, silinebilen özelliği ile plise perde sistemleri kolay kullanım sağlar. Aynı zaman da alev almama özelliği ile de sağlıklı ortamlar yaratır.
Plise Perde Nedir?
Katlanır cam balkon sistemleri ve PVC Kapı, pencereler için sıklıkla tercih edilen, ipli mekanizmasıyla aşağı-yukarı yönlü hareket imkanı sağlayan, mekanda gün ışığının yumuşak bir şekilde dağılımını sağlayan bir perde türüdür. Özellikle çatı katları, gemiler, kış bahçeleri, katlanır cam balkon sistemleri gibi mekanların çok köşeli, eğimli, bazen ulaşılması zor olan pencereleri için kullanılmaya uygundur. Görünümü dekoratif, kullanımı pratiktir. Belli bir boyuta kadar tek parça olarak uygulanabildiği gibi ayrı cam kanatlara uygun ebattaki parçalar halinde monte edilerek uygulanabilmektedir.
 
Modern bir dizaynı olan bu fonksiyonel perde türü tasarım ilkelerinin bir avantajı olarak mekanlarda enerji sarfiyatının azaltılmasına yardımcı olur. Güçlü ve kullanışlı bir perde türüdür. Katlanmış hali çok az yer kapladığı için görüntü kirliliğine yol açmaz. 3 metre uzunluğundaki bir tepe penceresine uygulanması durumunda, toplandığında kapladığı yer 10 cm civarındadır. Farklı renk seçenekleri mevcuttur. Esnek yapısı sayesinde dar bölgelerde, asimetrik formlu, üçgen veya dairesel pencerelerde, tavanlarda kullanılabilir. Pencere kanatlarıyla tavan arasındaki mesafenin az olması durumunda da uygulanabilir. Mekanları sıcak günlerde fazla ısınmaktan korur, istenilen ölçüde mahremiyet sağlar.
 
Tavan camları veya cam balkon için perdeye ihtiyacınız varsa plise perde sizin için en iyi seçim olacaktır.
Plise Perde Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? İyi bir perde almak istiyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken en önemli nokta kumaşın ve kullanılan alüminyum profil ve Aksesuarların kalitesidir.Özellikle mekanizmalı perdelerde bunun yanında mekanizmanın uygun ve dayanıklı olduğundan da emin olmalısınız. Seçiminiz hangi perde türü olursa olsun, uzun süreli ve konforlu bir kullanım için alabileceğinizin en iyisini almalısınız. Ucuz perde çekici bir alternatiftir, fakat kaliteli modeller orta ve uzun vadede ödediğiniz paraya değecektir.
Plise Perde Nasıl Temizlenir?Polyester kumaşlardan yapılan bu tip perdeler kolayca kir tutmazlar ve neme karşı dayanıklıdırlar. Normal şartlar altında kısa sürede rahatsız edecek derecede kirlenmeleri söz konusu değildir. Perdenizi nemli bir süngerle nazikçe silerek temizleyebilirsiniz. Ayrıca kumaşı mekanizmasından ayrılarak yıkanabilir.
Geometrik Formlu Pencereler İçin Mükemmel Bir Perde AlternatifiPilise perdeler dairesel, üçgen, çok köşeli, eğimli, yamuk pencerelerin bulunduğu mekanlar için mutlaka değerlendirilmesi gereken bir alternatiftir. Ayrıca özel dokuları sayesinde ortam sıcaklığının dengelenmesine yardım eder, enerji tasarrufu sağlarlar. Perde gün ışığından faydalanmak veya dışarıdaki manzarayı seyretmek için yukarı kaldırıldığı zaman eşit boyutlardaki kumaş şeritleri düzgünce katlanmış ince bir yığın oluşturur. Aşağı indirildiği zaman da ışığı yumuşak bir şekilde filtreleyerek ölçülü bir aydınlık sağlar.Mekanlarda Sade Ve Modern Bir Görünüm Plise perdelerin görünümü sade ve detaysızdır, bu yüzden hemen her ortama uyum sağlarlar. Biraz modern – biraz klasik veya daha gösterişli bir görünüm istediğiniz mekanlar için plise perdeyi kumaş perdelerle kombinleyerek de kullanabilirsinizİple Kontrol Etmek Tek Seçenek Değil Plise perdenizi mekanizmasındaki ip sistemi yardımıyla kontrol edebilir veya motorlu olarak üretilmesini tercih edebilirsiniz.
Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?
Katlanır cam balkon sabit ve açılır kanatlarda yükseklik ve genişlik ölçüleri nasıl alınır, nelere dikkat edilmeli vb. teknik bilgilere ölçü kılavuzundan erişebilirsiniz.

BAYİMİZ OLUN!

Birlikte Büyüyelim!
Bayilik Başvuru SayfamızYaygın dağıtım hattımız ile tüm Türkiye’ye, Orta Doğu başta olmak üzere Avrupa ve tüm dünyaya ulaştırdığımız ürünlerimizin haklı gururunu yaşıyoruz. Sürekli büyümekte ve genişlemekte olan ailemize bayimiz olarak katılabilirsiniz.SAYFAYA GİT

Plise Perde Kumaş Kartelası

Process Plise Perde Renk Kartelamızı dijital olarak indirip kumaş desenlerimizi ve bu desenlerimize ait renk seçeneklerini inceleyebilirsiniz.İNCELE İNDİR

Plise Perde Aksesuar Kataloğu

Process Plise Perde Aksesuar Kataloğumuzu dijital olarak indirip aksesuar gruplarını, profil seçeneklerini ve plise perde imalat makina grubunu inceleyebilirsiniz.İNCELE İNDİR

Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?

Ağırlıklı olarak Cam Balkonlarda tercik edilen Plise Perde Sistemleri için ölçü alma tekniklerini içeren Cam Balkon Plise Perde ölçü alma kataloğumuzu inceleyerek plise perde ölçülerinizi rahatlıkla çıkartabilirsiniz.İNCELE İNDİR

Markalarımız

Process Alüminyum ve PVC Sistemleri